Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Lëvizte me pistoletë TT në çantë, arrestohet “i forti” në qendër të Vorës

spot_img

Lajme të ngjashëm

Policia ka arrestuar ditën e sotme një shtetas që lëvizte i armatosur në Vorë.

Gjatë arrestimit Gerald Ciku 37 vjeç, banues në Tiranë udhëtonte me makinën e tij tip “Volkswagen” në qendër të Vorës.

Shërbimet e Policisë kanë konstatuar se në brendësi të çantës që mbante me vete Ciku, kishte një armë zjarri pistoletë e tipit TT.

Materialet proceduriale do ti kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprën penale “Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”, parashikuar nga Neni 278 i Kodit Penal.

Më shumë

spot_img