Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Sht
33 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Lëvizte me jelek antiplumb dhe i njohur për autoritetet greke, kush është shqiptari që i shpëtoi atentatit në Athinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f4a6c92c04617b09537d7ab25418fd14

Detaje të reja janë zbardhur në lidhje me plagosjen e një shqiptari në Athinë nga dy persona të pa identifikuar ende.

Mediat greke bëjnë me dije se shqiptari ishte një person i njohur për autoritetet greke. Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije, një ditë më parë se të ndodhte ngjarja ishte arrestuar, pasi po lëvizte në rrugë me një patin elektrik, ndërsa mbante veshur një antiplun dhe doza të vogla droge.

Por CNN grek hedh dyshime se si ka mundësi që shqiptari ishte lënë i lirë nga policia.

Kujtojmë që ngjarja ka ndodhur rreth orën 20:00 në Attiki, ku shqiptari i është bërë atentat nga dy persona. Fatmirsisht shqiptari nodhet në spital jashtë rrezikut për jetën.

Menjëherë pas ngjarjes, dy emigrantët që kryen atentatin hipën në një taksi dhe nën kërcënimin e armës e detyruan shoferin t’i çonte në stacionin e Larisas, por harruan armën brenda në makinë.

Policia dyshon se ngjarja ka ndodhur për prishje të pazareve të drogës, por nuk përjashton as pista të tjera.

Më shumë

spot_img
spot_img