Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lëvizte me “Glock” të mbushur me fishekë me vete, arrestohet 25 vjeçari në Fier, Policia procedon dhe shokun e tij (EMRI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 25 vjeçar është arrestuar nga Policia e Ddierit pasi lëvizte me armë zjarri me vete. Në pranga ka rënë shtetasi Klejdi Mile, ndërsa është procesduar penalisht dhe shoku i tij.

Sipas Policisë, ky shtetas është kapur nga Shërbimetnë afërsi të fshatit Verri, duke qarkulluar me automjetin tip “Ford”, me pasagjer shtetasin G. K., 23 vjeç, banues në Verri, Fier. Gjatë kontrollit në automjet u gjet një armë zjarri pistoletë, një krehër dhe 10 fishekë, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale. 

Gjithashtu, gjatë kontrollit në banesën e 25-vjeçarit u gjet dhe sekuestrua një armë gjahu sportive pa leje dhe fishekë luftarak.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit K. M., për veprat penale “Mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak” dhe “Mbajtja pa leje e armëve të gjuetisë dhe sportive”, si dhe u procedua penalisht, për veprën penale “Moskallëzimi i krimit”, shtetasi G. K.

Materialet procedurale në ngarkim të këtyre shtetasve do t’i kalojnë Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme.

187950273 3064111937208490 1459208595391789768 n
Arma Glock qe iu kap te riut ne Fier

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img