Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

Lëvizte lakuriq nëpër shtëpi, gruaja merr letrën “e çuditshme” nga fqinji: Fëmijët e mi nuk duan të shohin të pasmet e tua nga dritarja (FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një grua në Britaninë e Madhe është “shokuar” nga një letër që ka marrë nga fqinji i saj. Lëvizjet e saj nëpër shtëpi lakuriq, mesa duket kishin shqetësuar fëmijët e mitur të fqinjit, shkruan newsbomb.al.

Gruaja e quajtur Alex Taylor ka mbetur pa fjalë, kur dje në mëngjes gjeti në xhamin e makinës letrën e ngjitur nga fqinji, i cili i kërkonte që të vishej kur lëvizte nëpër shtëpi. Gruaja mohoi që ajo të ecte ndonjëherë e zhveshur me dritaret e hapura, por tha se ajo mbylli derën dhe fiku dritat, e veshur me kostum nate, në orën 22.30 të natës.

Ajo u shtang kur gjeti shënimin anonim rreth orës 8.30 të mëngjesit dje në Chelmsford, Essex.

“Do ta vlerësoja shumë nëse do ta mbyllinit dritaren kur ecni lakuriq! Rreth shtëpisë suaj … Fëmijët e mi nuk duan dhe nuk do të dëshironin të shihnin të pasmet tuaja në shfaqje. Me respekt, fqinji juaj”, thuhej ndër të tjera në letër, raportojnë mediat britanike.

SEC 86176736

Alex, nënë e dy fëmijëve dhe një menaxhere shitjesh makinash, është shprehur për mediat në Britani se gjetja e shënimit ishte “e çuditshme”, por pranoi se ajo shpesh ecën pak e zhveshur. “Ata janë me fat që më kapën mjaft të mbuluar me këtë rast,” ka thënë ajo.

Duket se shënimi nuk do ta bëjë atë që tani të mbulohet.

“Është shtëpia ime, janë rregullat e mia”, ka thënë ajo, shkruan newsbomb.al. “Absolutisht nuk do të më ndalojë të eci në shtëpinë time me të brendshme dhe një bluzë.”

“Të jem i sinqertë ata janë me fat sepse normalisht unë eci shumë më pak se kaq. Sapo shkova rrotull siç bëj normalisht, duke u mbyllur dhe fikur të gjitha dritat. Unë nuk jam shumë i sigurt se cila është edukimi i tyre për të menduar se kjo është një çështje private, por edhe për të menduar se është në rregull të shohësh në shtëpinë e dikujt tjetër dhe të më thuash se si të vishem”, është shprehur Alex Taylor.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img