Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lëvizjet e fundit të PS/ Në Shkodër vendoset në listë kunati i Nard Ndokës, kryetari i Bashkisë Dibër do të japë dorëheqjen, Xhaçka propozohet në Korçë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6900d1cfcfc1106a11bd7e7d720c6d87

Kryeministri Edi Rama dhe gjithë partia po vijon me lëvizjet e fundit për të përmbyllur listat për kandidatët në zgjedhjet e 25 prillit.

Mësohet se në Shkodër Rama ka vendosur të pestin kunatin e Nard Ndokës, Frrok Gjinin. Më herët për këtë qark Rama tha se objektivi normal është katër mandate ndërsa maksimali është pesë.

Në Dibër ndërkohë pritet nga momenti në moment që të japë dorëheqjen kryetari i Bashkisë Dionis Imeraj, i cili pritet të vendoset i treti në listë.

Ndërkohë mësohet se ministrja e jashtme Olta Xhaçka, drejtuese politike për qarkun e Dibrës, mund të transferohet në qarkun e Korçës për të mbuluar zonën e Kolonjës.

Por ende nuk është konfirmuar zyrtarisht, pasi ky propozim nuk është pëlqyer nga Xhaçka, thonë burimet nga selia e PS-së për mediat.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img