Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Aktualitet

Lëvizje në trupin diplomatik, zbardhet LISTA me EMRAT

Shkruar nga Newsbomb

Zbardhet lista me emrat e diplomatëve që janë liruar nga detyra, janë transferuar në një detyrë tjetër ose kanë dalë në pension.

Së fundmi janë bërë lëvizje të reja, transferime dhe largime nga trupi ynë diplomatik në Evropë.

Ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj njoftoi në datë 26 Mars, nisjen e një reforme për të larguar, sikur tha ai, nga ky shërbim të gjithë ata që janë nuk e meritojnë, pasi janë emëruar në mënyrë klienteliste dhe nepotike.

Janë liruar nga detyra

-Gerarta Balla
-Selma Hoxhaj
-Ilir Hysa
-Edmond Caca
-Pranvera Skana
-Ilda Topalli
-Fatjon Pula
-Fatjon Demneri
-Edvin Bajrami
-Artur Propollogu

Janë tranferuar pranë Ministrisë së Punëve të Jashtme

Adhurim Resuli
Naureda Minga
Marin Meksi
Novruz Ceta
Ahmet Lala
Avenilda Doko
Inida Met'hoxha
Brunilda Koco
Blerta Derhemi
Artur Bushati
Florian Nova
Viktor Pango
Marsela Pango
Enkeleda Riza
Adrian Mara

Kanë dalë në pension

Sadije Xheko
Sarandi Nako
Xhelal Fejza

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese