Tirana
scattered clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
3.1kmh
40 %
Mër
5 °
Enj
11 °
Pre
12 °
Sht
11 °
Die
10 °
E mërkurë, 1 Shkurt, 2023

Lëvizje e PAPRITUR në ditën e fundit të Kuvendit, Luigi Soreca takon Lulzim Bashën dhe zbulon çfarë u diskutua

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasadori i BE-së në Tiranë, Luigi Soreca ka zhvilluar sot një takim kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe përfaqësues të tjerë si nga PD dhe nga Misioni i BE-së në vendin tonë.

Të pranishëm kanë qenë Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi dhe Jorida Tabaku.

Me anë të një shënimi në Twitter, ambasadori Soreca njofton se u diskutua gjatë lidhur me rolin që do të ketë opozita në Kuvend në legjislaturën e ardhshme e cila do të nisë në shtator.

Është folur gjithashtu për situatën politike në vend dhe integrimin e Shqipërisë në BE.

Luigi Soreca: Shkëmbim i gjatë medimesh sot midis shefave të misionit të BE-së dhe kryetarit të PD-së, Lulzim Basha. në funksion të legjislaturës së re, ku opozita do të luajë një rol vendimtar. Ne shkëmbyem mendime mbi situatën aktuale politike pas zgjedhjeve, integrimin e BE, median dhe reformën në drejtësi.

Më shumë


spot_img

spot_img