Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
78 %
1kmh
0 %
Sht
38 °
Die
41 °
Hën
40 °
Mar
39 °
Mër
40 °
E shtunë, 31 Korrik, 2021

Lëvizja Vetëvendosje ankimon në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për Gjirokastrën, Abazi: Përpjekjet tona nuk ndalen këtu

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë ka dorëzuar në Kolegjin Zgjedhor vendimin e KAS për qarkun e Gjirokastrës, pas rrëzimit të kërkesës për pavlefshmërinë e zgjedhjeve të 25 prilit.

Ditën e djeshme LVV dorëzoi në Kolegjin Zgjedhor padinë për të kundërshtuar vendimin e Komisionit të Ankimimeve dhe Sanksioneve.

Seanca për padinë e LVV do të mbahet në Kolegjin Zgjedhor ditën e hënë në orën 10:00,më 31 maj.

“Dorëzohet padia ndaj vendimit të KAS, në Kolegjin Zgjedhor për pavlefshmërinë e zgjedhjeve në Qarkun GjirokastërDje, ditën e hënë më 24 maj 2021, Kreshnik Merxhani në cilësinë kandidatit nga zjedhësit në Qarkun e Gjirokastrës në zgjedhjet e 25 prillit, dorëzoi në Kolegjin Zgjedhor Gjyqësor padinë për të kundërshtuar vendimin e KAS. Ky vendim rrëzonte ankesën tonë mbështetur mbi faktet e parregullsive dhe manipulimit të procesit zgjedhor si dhe një sërë veprash penale të konstatuara, për pavlefshmërinë e zgjedhjeve në këtë qark dhe përsëritjen e tyre. Seanca në Kolegjin Zgjedhor për padinë e Kreshnik Merxhanit do të mbahet ditën e hënë, më 31 maj 2021, ora 10:00. Përpjekjet tona për të bërë publik dhe denoncuar çdo krim elektoral nuk do të ndalen dhe së bashku me to edhe kërkesa për ndëshkimin e fajtorëve dhe vendosjen e drejtësisë”, shkruan Boiken Abazi.

Më shumë

spot_img
spot_img