Tirana
clear sky
30.5 ° C
30.5 °
30.5 °
45 %
2.1kmh
0 %
Die
30 °
Hën
37 °
Mar
37 °
Mër
39 °
Enj
38 °
E diel, 1 Gusht, 2021

Lëvizja Vetëvendosje akuza të forta Ramës: E shikon Kosovën si pengesë për bashkimin e Shqipërisë me Serbinë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Anëtari i Lëvizjes Vetëvendosje, Hysamedin Feraj, ka hedhur akuza të forta ndaj kryeministrit të Shqipërisë Edi Rama.

Ai thotë se Rama e shikon Kosovën si një pengesë për bashkimin e shqipërisë me Serbinë, ndërsa shton se ky ishte vizioni gjeopolitik që Rama propozoi në Forumin e Prespës.

“Edi Rama e shikon Kosovën si pengesë për bashkimin e Shqipërisë me Serbinë. Si çdo pengesë, Kosova duhet mënjanuar. Duhet lënë… në anën e BE-së!

Përkundrazi, Serbia, Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria duhet të njësohen politikisht dhe ekonomikisht, si alternativë kundër BE-së dhe SHBA-ve.

Ky ishte vizioni gjeopolitik që Rama propozoi në Prespë. Legjitimimi: Evropa nuk na do! Serbia na do! Ne e duam Serbinë! Veç Albini po na pengon”, shkruan Feraj.

Më shumë

spot_img
spot_img