Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
1kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
19 °
Enj
17 °
Pre
17 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

LËVIZJA E PAPRITUR: Lulzim Basha braktis protestën e opozitës, niset drejt SHBA (Zbulohet ç’do bëjë)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas deklaratave të prera të kryeministrit Edi Rama se do të hyjë me ose pa opozitën në zgjedhje me 18 qershor, Lulzim Basha bën një lëvizje të papritur.

Kreu i PD-së niset nesër drejt SHBA-ve ku do të qëndrojë disa ditë, gjatë të cilave do të takohet me zyrtare të lartë amerikanë dhe më 27 mars do të marrë pjesë në një samit.

Mësohet se në fokus të takimeve do të jetë situata politike në vend si dhe protesta e opozitës që prej një muaji është duke u zhvilluar fiks para zyrës së Ramës ku është instaluar ‘Çadra e Lirisë’. Nuk dihet se kujt do ia lërë Basha drejtimin e opozitës, pasi çdo ditë lideri i PD-së mban fjalime përpasa protestuesve në çadrën e ngritur në bulevard.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img