Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

LËVIZJA E ÇUDITSHME/ Ish-kryetarja e PS së Tiranës ‘arratiset’ në POGRADEC, Blerina Gjylameti sposton ministrin Shalsi (TE LISTA E KORÇËS)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0e7010292eaf13e0b507bcd618d65a70

Tashmë mund të konsiderohet si një lëvizje e përfunduar. Ish-kryetarja e PS së Tiranës Blerina Gjylameti nuk do të jetë më në listat e Tiranës si kandidate për deputete.

Ajo do të garojë me siglen e PS në qarkun e Korçës, pikërisht në bashkinë e Pogradecit, ku më parë ka punuar ministri i shtetit Eduard Shalsi, raporton newsbomb.al.

Ky i fundit nuk do të jetë më deputet në këtë qytet, ndërkohë që Blerina Gjylameti tashmë është konsoliduar në listën e PS për qytetin e Pogradecit. Me origjinë Gjylameti është nga Pogradeci dhe marrëdhëniet e saj të mira me kryebashkiakun Xhangolli, kanë ndikuar edhe në zhvendosjen e saj në këtë qytet.

Por i çuditshëm është fakti se për disa vite Gjylameti ka mbajtur postin e kryetares së PS për Tiranën dhe mendohej se do të kishte një kontribut të madh në kryeqytet. Vetëm se pas kërkesave nga baza, dihen vetëm arsyet e largimit të Eduard Shalsit nga Pogradeci, dhe emri më i përshtatshëm është gjetur Blerina Gjylameti, raporton newsbomb.al.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img