Tirana
overcast clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
0.5kmh
90 %
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
24 °
Mër
20 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Lëviz sërish numri i mandateve, PS ia merr LSI-së, PD përmbys rezultatin në Njësinë nr.8

spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë numëruar më shumë se gjysma e qendrave të votimit në të gjithë Shqipërinë, teksa herë pas here ka lëvizje të mandateve totale në rang vendi.

Kreu i PS, Edi Rama kishte 77 mandate, por ra në 75 me një mandat që ia mori PD dhe një tjetër LSI, duke shkuar në 57 dhe 6.

Mirëpo duket se socialistët e kanë rikuperuar sërish këtë mandat duke ia marrë LSI-së.

Screenshot 16 10

Nga ana tjetër PD në njësinë nr.8 në Tiranë ka bërë një përmbysje me pak vota ndaj kundërshtarëve të PS. Shihni rezultatet e mëposhtme.

178525195 2818579968380069 5548317902238652470 n
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img