Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lëviz me makinë mbi 100 mijë euro, HABIT kryetari i Komunës: Çfarë të keqja ka?! E ka blerë djali im

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7a3ecae86632e07a5c14538c548865d9

Kryetari i komunës së Mitrovicës në Kosovë, Agim Bahtiri lëviz me një makinë tip “Mercedes Benz Maybach”, e cila kushton mbi 100 mijë euro.

Bahriti është pjesë e partisë Lëvizja Vetëvendosja. Në një prononcim për mediat ai ka thënë se makina është e djalit të tij, prandaj nuk figuron në deklarimin e pasurisë së tij.

“Është e djalit tem. E ka ble, është drejtor gjeneral i dy fabrikave. Pse çka ka të keqe? Unë s’muj me pas në deklarim të pasurisë, pasi ai jeton në Holandë. Është mbi emër të tij. Hala si ka marr targat. Qetash e ka ndërru, ia ka dhanë Audin dhe disa pare dhe e ka marrë këtë”, ka thënë Bahtiri.

Por pavarësisht se ai thotë se makina është e djalit të tij, ajo është parë shpesh e parkuar përpara komunës në Mitrovicë.

Maybach ka hyrë në treg në vitin 2013 dhe është një prej veturave më luksoze në botë, derisa çmimi i një veture të këtij lloji varion nga 100 mijë deri në 150 mijë euro.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img