Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Letra e Opozitës në Këshillin Politik, Gjiknuri s’pranon ta firmosë: Retorikë politike, sillni propozim konkret dhe i drejtohemi ODIHR

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

da1f03e4c37e2b3035095482dbd173b9

Përfaqësuesi i mazhorancës në Këshillin Politik, Damian Gjiknuri nuk ka pranuar të firmosë letrën e depozituar sot në tyrezë nga opozita, për reformën zgjedhore, dërguar OSBE/ODIHR.

Sipas Gjiknurit letra është retorikë politike e opozitës dhe ai nuk mund të firmosë letra të njëanshme. Pa draft ose propozim konkret i ka thënë Gjiknuri përfaqësuesve të opozitës, nuk mund të shkohet te ODIHR.

“Nuk mund te firmos letra te njeanshme. Letra juaj, vazhdim i retorikes politike. Nuk keni sjelle asnje draft e propozim konkret. Nuk po sillni draft, nuk keni reflektuar. ODIHR i drejtohemi vetem me produkt konkret. Pres propozimet tuaja konkrete per amendamentet. Tek ODIHR mosmarreveshjet per draftet, jo mosmarreveshje teorike. Sipas 14 Janarit, ODIHR i kerkohet opinion per ceshtje te administrimit zgjedhor. Tek ODIHR kerkohet opinion per drafte konkrete”, ka thënë Damian Gjiknuri.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img