Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
60 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
25 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Leskaj i KLSH: Dëmi më i madh te ARMO, 5 miliardë lekë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kontrolli i Lartë i Shtetit është zhvendosur në qytetin e Vlorës ku po zhvillon edhe analizën vjetore dhe do të qëndrojnë aty për dy ditë me radhë.

Kreu i këtij institucioni Bujar Leskaj vlerësoi punën dhe performancën e institucionit, por shtoi se ka ende shumë për të bërë.

“Janë rritur kallzimet 2.8 herë për zyrtarë që kanë abuzuar me detyrën. Dëmi më i madh i vlerësuar është ai në kompaninë ARMO, me 5 miliardë lekë” ka theksuar Bujar Leskaj në fjalën e tij.

Ndërkohë tha se më shumë se 40 përqind e auditimeve janë kryer në organet e qeverisjes vendore. Por kjo nuk ka lidhje me zgjedhjet që do të mbahen në qershorin e këtij viti.

Duket se nuk do të ketë vetëm punë për punonjësit e Kontrollit të Lartë të Shtetit. Sot në programin e tyre është parashikuar një vizitë në Muzeun e Pavarësisë në Vlorë, ndërsa ditën e nesërme, ata do të shohin një shfaqje të estradës së këtij qyteti.

Kështu, punë dhe argëtim, do të jetë më mirë për kontrollin e Lartë të Shtetit. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img