Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Lenjani: Shqiptarë, ju pres në Francë vitin tjetër, ne mbrojtëm flamurin tonë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ermir Lenjani ka bërë disa statuse me radhë për të treguar se sa i lumtur është me vendimin e CAS duke i dhënë tre pikët Shqipërisë. 

“Ne shkuam të luanim futboll por ata zgjodhën tjetër rrugë. Ne i treguam gjithë botës se kush jemi, luajtëm futboll, mbrojtëm flamurin tonë dhe në fund drejtësia na dha të drejtë. Tri pikë të mëdha. Shqiptarë ju pres në Francë vitin tjetër. ‪#‎kuqezi ‪#‎vazhdojmë ‪#‎EL3”, shkruan Lenjani në rrjetet sociale.

Duket se futbollisti i kombëtares shqiptare është i bindur se Shqipëria do të jetë pjesë e Euro2016 duke ftuar gjithë Shqiptarët të shkojnë në Francë. Edhe pse përpara janë dy sfida të rëndësishme, ajo me Danimarkën dhe Portugalinë, futbollisti shqiptar shprehet optimist. 

Më shumë

spot_img