Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
28 %
2.1kmh
0 %
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
Sht
8 °
Die
9 °
E mërkurë, 26 Janar, 2022

‘Lëndime në kafkë dhe gjoks’, zbardhet raporti i mjekësisë ligjore, ja pse vdiq 16-vjeçarja shqiptare në Greqi

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Është zbardhur raporti i mjekësisë ligjore që ka përcaktuar shkakun e vdekjes së 16-vjeçares Maria Hyseni në Trikala. Sipas raportit shkak i vdekjes janë lëndime të rënda në kokë dhe në gjoks, të shkaktuara nga rënia nga lartësia.

Lajmin e ka bërë me dije media greke trikalavoice.gr. ndërkohë hetimet vazhdojnë.

Dje dëshmoi edhe një 27-vjeçar, i cili dyshohet se konfirmoi se kishte qënë me 16-vjeçaren herët, në të njëjtën natë të së mërkurës dhe e ajo ka dalë nga makina e tij rreth orës 03:00 të mëngjesit të së mërkurës.

Avokati i familjes Dimitris Samartzis ka thënë që në fillim se “Unë nuk dua të stigmatizoj një person të ri në asnjë rast”, ndërsa ai nuk përjashton as përfshirjen e një personi të tretë. Kjo pasi Maria filloi të fliste me motrën dhe në komunikim dukej e frikësuar. Ora e komunikimit ka qenë 04:30-05:00.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img