Tirana
clear sky
5.5 ° C
5.5 °
5.5 °
31 %
5.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
6 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Lëkundjet e forta të tërmetit, ja ku ishte epiqendra

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në disa qytete të Shqipërisë.

Epiqendra e tërmetit ishte në Follorinë të Greqisë, ndërkohë që shteti fqinj është goditur nga 3 tërmete njëri pas tjetrit. Më i madhi ishte ai i me magnitudë 5.5 i shkallës Richter, i cili u ndje në disa vende të Ballkanit, ndërsa më pas Greqia u godit nga dy tërmete me magnitudë 3.5 dhe 4.8.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img