Hapësire reklamuese

Aktualitet

Lëkundje tërmeti në vend, ja ku ishte epiqendra!

Shkruar nga Newsbomb

Në orët e para të mëngjesit të sotëm janë regjistruar lëkundje tërmeti. Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë dhe Ujit (IGJEUM) bë me dije se lëkundje tërmeti janë ndjerë rreth orës 06:32.

Epiqendra ka qenë 19 km në verilindje të Elbasanit dhe magnituda ishte 3.6 ballë të shkallës Rihter, ndërsa thellësia e lëkundjeve ishte 15 km. Sipas të dhënave paraprake, deri më tanu nuk raportohet për pasoja në njerëz apo dëme materiale.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese