Tirana
light rain
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
67 %
2.6kmh
75 %
Enj
16 °
Pre
17 °
Sht
18 °
Die
16 °
Hën
11 °
E enjte, 8 Dhjetor, 2022

Lëkundje të lehta tërmeti në jug të vendit, ja sa ishte magnituda

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjirokastra është lëkundur pak minuta më parë nga një tërmet i lehtë, me thellësi 2 kilometra nga sipërfaqja e tokës. Siç shihet dhe në grafikën e mëposhtme të faqes evropiane për tërmetet, magnituda ka qenë 3.7 ballë.

Epiqendra e tërmetit të kësaj pasditeje ka qenë 15 kilometra në jug të Tepelenës dhe 15 kilometra në veriperëndim të Gjirokastrës, mes fshatrave Zhulat e Picar. Lëkundjet kanë qenë të lehta dhe nuk ka dëme.

Më shumë
spot_img
spot_img