Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
28 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lëkundje të forta tërmeti në Tiranë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

98b460a18950d3dd1d3b0e56ac42e684

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak më parë në Tiranë. Nuk ka të dhënë ende për epiqendrën dhe magnitudën, por lëkundjet kanë qenë të forta.

Aktualisht, raportohet për një tërmet pranë territorit shqiptar, në Larisa – Greqi. Magnituda ka qenë 6.9 e shkallës Rihter. Nuk ka informacione për dëme dhe të lënduar.

Lëkundjet e forta janë ndjerë dhe në jug të vendit tonë. Deri tani në territorin shqiptar qendra europiane e tërmeteve nuk raporton për të tillë. Ndaj, lëkundjet e forta të tërmetit në Greqinë fqinje mund të jenë ndjerë dhe në vendin tonë.

Mediat fqinje shkruajnë se në Larisa ku dhe ka qenë epiqendra e tërmetit të madh, njerëzit kanë dalë në rrugë.  

Screenshot_2_copy_copy.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img