Tirana
clear sky
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
81 %
0.5kmh
0 %
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
24 °
Die
22 °
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Tërmet i fortë shkund Bosjen, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një tërmet i fortë ka goditur Ballkanin mbrëmjen e sotme, rreth orës 23: 09.Lëkundjet e tërmetit janë ndjerë në Shqipëri, Kroaci, Bosnjë Hercegovinë, Mal të Zi dhe Kosovë.

Mësohet se epiqendra e tërmetit ka qenë në Bosnje, me magnitudë 5.6 i shkallës rihter, me një thellësi prej 15 kilometrash, në ljubinjë pranë Mostarit.

Në Tiranë lëkundjet kanë qenë të forta, ndërsa raportohet se janë ndjerë edhe në rrethe, si Shkodër, Kukës, Berat, Kurbin dhe Fier. Deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.  

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img