Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

Lëkundje të forta tërmeti në Shqipëri

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë mbrëmjen e sotme në Tiranë dhe disa qytete të tjera të vendit.

Epiqendra e goditjes ka qenë në Greqi, me magnitudë 5.8 i shkallës Richter, por lëkundjet e forta janë ndjerë ehde në vendin tonë, për shkak se thellësia e goditjes ishte vetëm 2 kilometër.

Fatmirësisht deri më tani nuk raportohet për të lënduar apo dëme materiale.

Mësohet se lëkundjet janë ndjerë në të gjitha shtetet fqinje të Shqipërisë, të cilat kanë raportuar lëkundje sizmike.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img