Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
100 %
1.5kmh
90 %
Mar
9 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
10 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Lëkundje të forta tërmeti në Split të Kroacisë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar mbrëmjen e sotme në orën 22:00 pranë qytetit Split në Kroaci.

Sipas të dhënave paraprake, tërmeti ka qenë i magnitudës 5.1 rihter, në një thellësi prej 5 kilometrash.

Epiqendra e tërmetit ka qenë 40 kilometra nga qyteti turistik i Splitit dhe 20 kilometra nga Livno në Bosnje dhe Hercegovinë.

Ende nuk ka të dhëna për dëmtime njerëzore apo materiale.

ertw34w34h4h4h
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img