Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
1.5kmh
0 %
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
41 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Lëkundet toka në Greqi, tërmet i fortë në ishullin e “mbushur” me shqiptarë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një lëkundje sizmike me magnitudë 4.2 e shkallës Rihter u regjistrua mbrëmjen e sotme në Kretë në orën 22:46 me orën lokale.

Të dhënat vijnë sipas matjeve të Institutit Gjeodinamik të Athinës.

Thellësia ishte 10 km dhe epiqendra 21 km në veriperëndim të Arvit dhe 19 km në juglindje të Heraklion.

Screenshot 19

Mediat greke nuk raportojnë për të lënduar apo dëme të konsiderueshme materiale nga tërmeti.

Më shumë

spot_img
spot_img