Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
41 %
4.1kmh
40 %
Mër
23 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
30 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Lejuan ndërtimet pa leje, arrestohen 7 persona në Ksamil, mes tyre 5 punonjës të IKMT

spot_img

Lajme të ngjashëm

227025fe85ac3ba048c396e7194a462f

Policia e Sarandës ka arrestuar 7 persona, mes të cilëve 5 janë punonjës të Inspektoratit Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit.

Mësohet se ata akuzohen për korrupsion dhe abuzim me detyrën në lidhje me lejimin e ndërtimeve pa leje në zonat e plazheve të Ksamilit.

Sakaq, bëhet me dije se policia ka sekuestruar edhe një automjet të IKMT, i cili ndodhet i bllokuar në Komisariatin e policisë Sarandë.

Ndërkohë nuk dihen ende detaje të tjera, ndërsa operacioni i policisë po vijon.

Më shumë

spot_img