Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
73 %
2.1kmh
0 %
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
33 °
Hën
35 °
Mar
36 °
E premte, 25 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lejonin ndërtimet pa leje kundrejt ryshfetit, GjKKO lë në burg Dritan Nikollin dhe Ermal Bacin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

5262be9c11b0c2340ab40488b80428b2

Gjykata e Posaçme (GJKKO) ka lënë ne burg dy inspektoret e IKMT në bashkinë e Kamzës, Dritan Nikoli dhe Ermal Baci.

Nga hetimet e kryera nga SPAK dhe Policia, ka rezultuar se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, gjatë një periudhe 6-mujore, qytetarëve të ndryshëm në zonën e Bashkisë Kamzë, të cilët i konstatonin duke kryer ndërtime pa leje, u kanë kërkuar dhe u kanë marrë shuma monetare, në kembim të mosndëshkimit të tyre me masa administrative, sipas legjislacionit ne fuqi.

Bëhet me dije se inspektoret nuk kanë folur para gjykatës, por sipas SPAK dyshohet se shuma që ata merrnin nga subjektet varionte në 1 deri në 3 mijë euro.

Nga hetimet e bëra deri më tani nuk figuronm që edhe persona të tjerë të jenë të implikuar.

Në foto: Dritan Nikolli (majtas) – Ermal Baci (djathtas)

asdasdasda_copy.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img