Tirana
broken clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
75 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Lejoni gratë të mbajnë armë për mbrojtje’, kjo është thirrja e 26-vjeçares që u përdhunua dy herë, nga i dashuri dhe një i moshuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4b98caf3be8ec95ea62cbd580bc82624

Një grua izraelite ka zbuluar se si kalvaret e saj të tmerrshëm të përdhunimit e kanë frymëzuar atë të bëhet një kampione për të drejtat e femrave dhe ku kërkon të mbajnë armë me vete.

Orin Julie, 26, e cila njihet si ‘The Queen Of Guns’ rregullisht promovon fuqizimin e femrave, ndërsa pozon me koleksionin me armë gjigande, shkruan Daily Mail.

156795934_896549887844556_7704379391426048733_n.jpg

Ajo shpreson që mesazhi i saj do të dëgjohet nga zyrtarët e qeverisë lokale, duke lejuar më shumë gra në vend që të mbajnë legalisht një armë për mbrojtje.

“Unë kam qenë një viktimë e përdhunimit dy herë në jetën time, hera e parë ishte në moshën tetë vjeç. Unë u abuzova seksualisht nga një burrë i moshuar. Më preku aq shumë sa që humba gjithë besimin dhe u tremba nga gjithçka. Unë u ktheva në një fëmijë vërtet të mbyllur me pak miq dhe isha gjithmonë dyshuese ndaj të rriturve, nuk kisha besim tek ata”, u shpreh Orin.

Orin tragjikisht u bë viktimë e përdhunimit vetëm disa vite më vonë, kur ajo ishte 15 vjeç nga i dashuri i saj.

“Unë hyra në depresion dhe qëndrova në shtëpi, nuk shkova as në shkollë, kjo ndikoi në çdo pjesë të jetës sime”, u shpreh ajo.

157476523_786371815564496_160750903558313962_n.jpg

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img