Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Leje ndërtimi false për objektin 5 katësh, shkon për gjykim çështja e ish-kryebashkiakut të Kuçovës me 2 zyrtarët e tjerë, e pëson edhe qytetari

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c89eede3533a5caa917b6f197d8ed4c5

Çështja e Bardhyl Gjyzelit, ish kryetarit socialist të bashkisë Kuçovë në vitet 2011-2015, është dërguar për gjykim.

 Ai akuzohet për “Shpërdorim Detyre” së bashku me disa zyrtarë të tjerë, me Drejtorin e Urbanistikës, Gentjan Islami, dhe inxhinierin urbanistik, Gjergji Çërra, për dhënien e lejes së ndërtimit të një objekti dy katësh rreth 5 vite pasi ndërtimi kishte përfunduar.

Dosja ka shkuar në Gjykatën e Shkallës së Parë të Rrethit Berat, dhe në këtë dosje është edhe një qytetar nga Kuçova, Arben Bilbili, i cili akuzohet për “Falsifikim Dokumentesh” dhe “Deklarim të rremë para oficerit të policisë gjyqësore”.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img