Tirana
fog
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
93 %
1.5kmh
20 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
3 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Legjenda e muzikës greke, ndërron jetë këngëtari i njohur

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Muzika greke është në zi ditën e sotme pasi ka humbur një ndër artistët më të mirë, Tolis Voskopulos.

Vaskopulos ka humbur jetën në moshën 81-vjeçare pas disa problemeve të shumta shëndetësore që kishte prej disa ditësh.

Tolis Voskopulos njihet për hitet si “Kujtimet”, “E kaluara dhe ndjenjat e mia”, “One Love”, “bast”, “Agoni”,  “My Brothers” dhe shumë e shumë hite të tjera.

Ai ishte një nga legjendat e muzikës moderne greke . Voskopulos gjithashtu luajti në shumë filma dhe në Teatrin në Athinë.

Një nga hitet më të mëdha teatrale të Voskopulos ishte i “Oi Erastes tou Oneirou (Dashuruar nga ëndrrat), të cilën ai e interpretoi përballë Zoe Laskarit .

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img