Tirana
clear sky
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Legen, qenef”, tensione e përplasje mes deputetëve dhe ministrave në Kuvendin e Kosovës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tensione dhe debate të ashpra e kanë shoqëruar ditën e sotme Kuvendin e Kosovës.

Madje për shkak të tensioneve është ndërprerë disa herë edhe seanca. Deputeti i PDK-së, Ardian Kastrati ka sulmuar ashpër ministrin e Bujqësisë, Faton Pecin duke e quajtur “legen” dhe “qenef”.

Bashkë me Kastratin në sherr është përfshirë edhe deputeti Memli Krasniqi dhe Hajdar Beqa. Deputetët e opozitës u përplasën në distancën me ministren e jashtme, Donika Gërvalla.

Për të ndaluar përplasjen fizike është dashur ndërhyrja e kolegëve të tjerë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img