Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

‘Legen, qen, ordiner…’ Shalsi i kërkon falje publikut nga Kuvendi

spot_img

Lajme të ngjashëm

24395084fc672bc3c2588bd1951efd95

Mbledhja e fundit e Komisionit të Veprimtarisë Prodhuese u shoqërua me tension, debat, përplasje e fyerje mes deputetëve. Eduard Shalsi i PS dhe Endrit Braimllari i LSI ofenduan njëri -tjetrin.

 

Shalsi e quajti “qen” dhe “legen”, ndërkohë që deputeti i LSI-së ia ktheu “ordiner” dhe “legen”.

Për këtë shfaqje të shëmtuar, sot Shalsi i ka kërkuar falje publikut nga foltorja e Kuvendit.

“Dua t’i kërkoj një ndjesë publikut pavarësisht se jo çdo gjë ishte në dorën time për ta kontrolluar si duhej. Prisnim njeë debat cilësor, ajo zallamahi që ka ndodhur rëndomë në media u zhvendos edhe në komision se sa herë kanë argumenta përballë, duan të bëjnë një tymnajë.

Shpeshherë të tërheqin në një debat vulgar, banal dhe aty janë të pakonkurrueshëm, janë fitimtarë”, u shfaqësua Shalsi si kryetar komisioni.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img