Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
3.6kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
26 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
26 °
E martë, 17 Maj, 2022
spot_img

Legalizimet/ Rama në Kavajë: Hapim një faqe të re të rilindjes urbane

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Sipas kryeministrit, sot hapet një faqe e re e rëndësishme e rilindjes urbane dhe paralelisht me legalizimin është zgjatur edhe koha e afateve për vetëdeklarimet

Kryeministri Edi Rama ka udhëtuar sot drejt Kavajës, ku ka shpërndarë lejet e legalizimeve falas për banorët e këtij qyteti. Rama është shprehur se janë kryer 500 legalizime në më pak se një vit, duke bërë realitet atë që nuk është bërë në këto 20 vite.

Sipas kryeministrit, sot hapet një faqe e re e rëndësishme e rilindjes urbane dhe paralelisht me legalizimin është zgjatur edhe koha e afateve për vetëdeklarimet.

Rama ka paralajmëruar se tani e tutje nuk ka më shaka me ligjin, nuk ka më shaka me pronën e shtetit, por as me atë të qytetarit, pasi vendosja qoftë e një tulle pa leje është e dënueshme nga kodi penal.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img