Hapësire reklamuese

Politikë

Kandidoi për Bashkinë e Kuçovës, Lefter Maliqi paraqitet në SPAK

Shkruar nga Newsbomb
Kandidoi për Bashkinë e Kuçovës, Lefter Maliqi paraqitet

Lefter Maliqi është paraqitur në SPAK. Kandidati i Koalicionit Bashkë Fitojmë në zgjedhjet vendore ka mbërritur sot në ambientet e Prokurorisë së Posaçme.

Ai ka bërë kallëzim pikërisht për zgjedhjet e Bashkisë së Kuçovës duke akuzuar fituesin Kreshnik Hajdari për manipulim të tyre. Siç raportohet nga mediet, ai do të japë dëshminë e tij në lidhje me kallëzimin e bërë.

Kujtojmë që Maliqi kandidoi për zgjedhjet e 14 majit në Bashkinë Kuçovë, por fitues u shpall Kreshnik Hajdari. Ai i konsideron si të manipuluara dhe në këtë mënyrë ka bërë kallëzim në Prokurorinë e Posaçme.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese