Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Lefter Alla del nga prokuroria dhe u ikën me vrap gazetarëve: E ka në dorë drejtësia

spot_img

Lajme të ngjashëm

a55137501ffabe5c02effd2814318c54

Kryebashkiaku i Bulqizës Lefter Alla sapo ka dalë nga prokuroria ku ishte thirrur për të dhënë dëshminë e tij në lidhje me videon ku shihet duke konsumuar lëndë narkotike në një lokal.

 Alla menjëherë sapo ka dalë nga prokuroria është larguar me shpejtësi, duke mos dashur të prononcohet para gazetarëve, të cilët kanë insistuar të marrin një reagim të kryebashkiakut mbi dëshminë e tij.

“E ka në dorë drejtësua. Nuk pronocohem”, ka thënë Alla ndërsa është larguar edhe pse gazetarët e kanë ndjekur nga pas.

Avokati i kryebashkiakut i cili e ka shoqëruar gjatë dëshmisë në SPAK ka thënë se nuk ka arsye që Alla të dorqëzojë mandatin pasi personi që shfaqet në video është i paidentifikuar.

Më shumë

spot_img