Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
49 %
2.1kmh
0 %
Sht
18 °
Die
19 °
Hën
15 °
Mar
12 °
Mër
11 °
E shtunë, 25 Mars, 2023

Ledi Shamku ironizon Bregun: Nuk e njeh as historinë

Lajme të ngjashëm

Dy deputete debatojnë në distancë. Eshtë radha e deputetes së PS Ledi Shamku e cila ka ironizuar me kolegen e saj, deputeten e PD Majlinda Bregu, pas emisionit të djeshëm në Opinion në TV Klan. Zonja Majlinda Bregu ishte e ftuar në emision duke folur për gratë dhe rolin e tyre në shoqëri. Madje, zonja Bregu, përmend edhe Mbretëreshën Teutë që ka qenë në krye, por kohë më parë.

I menjëhershëm ka qenë reagimi I Ledi Shamkut me një status në facebook, ndërkohë që deputetja ka qenë duke ndjekur emisionin.

“Edhe Shqipëria ka pasur Teutën mbretëreshë!!!” – pohim i historianes Majlinda Bregu përsëdrejti në “Opinion”. Koncepti “Shqipëri” kapet përdore me Teutën e Ilirisë, paçka se janë gati dy mijëvjeçarë larg. Kapërcim fantastik! Kjo më kujton batutën e xha Sulos te “Kapedani”: – Sa shpejt më kalove nga ndërzimi artificial te lufta në Vietnam, more qerrata!” shkruan Ledi Shamku në statusin e vet në facebook.

Edhe pse ka ndodhur ky shkëmbim batutash, dy zonjat, nuk dihet se kanë pasur ndonjë “inat” me njëra tjetrën, përvecse janë në kahe të ndryshme të politikës. 

Më shumë