Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

“Le ta dijë dhe ambasadorja”, Meta paralajmëron Ramën: Nëse i fiton me manipulime këto zgjedhje, këtu do të bëhet hataja

spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka paralajmëruar me tone të ashpra kryeministrin Rama, pasi u shpreh se nwse ai i fiton këto zgjedhje me manipulime, “këtu do të bëhet nami”.

Ai i bëri thirrje ambasadës dhe kujto që ka informacione se nwse Lulzim Basha apo Monika Kryemadhi bëjnë diçka të paligjshme, presidenti do të marrë masa të rrepta.

albsig

Pyetje: Keni mesazh për paqe?

Meta: Të gjithë të reflektojnë, të gjithë të respektojnë kodin, të gjithë të evitojnë çdo lloj incidenti. Fiton Edi Rama, po le të fitojë, nuk është noj tragjedi, i jep populli shqiptar 71 mandate, presidenti do ta nderojë dhe do ti japë edhe mandatin e tij. Ama nëse nuk ia  jep populli  ta dijë ai dhe ambasadorja këtu do të bëhet hataja.

Nëse keni të dhëna që Lulzim Basha, Monika Kryemadhi bën këtë apo bën atë,  unë do të bëj hatanë kundër tyre. Por ne po shohim se hatanë e bën vetëm një person.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img