Tirana
scattered clouds
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
53 %
2.1kmh
40 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
28 °
Die
31 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Le Pen pranon humbjen: Uroj Macron për fitoren. Do vazhdojmë betejnë për Francën e lirë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kandidatja e partisë së qendrës së majtë për zgjedhjet presidenciale, Marine Le Pen, në një deklaratë për media ka pranuar humbjen.

Le Pen u shpreh se beteja e patriotëve kundër globalizmit dhe për një Francë të lirë do vazhdojë në zgjedhjet parlamentare.

“E telefonova Macron për ta uruar për fitoren. Qytetarët kanë bërë zgjedhjen sot dhe zgjedhja është për vazhdimësi. Falenderoj të gjithë ata që më mbështetën.

Ne tashmë kemi një president të ri. Ne do të vazhdojmë betejën për për ata që duan ta shohin Francën të lirë. I kërkoj të gjithë patriotëve të bashkohen me ne që në të ardhmen të fitojmë në zgjedhjet parlamentare. Vive la France”, deklaroi Le Pen. /Newsbomb.al

Më shumë

spot_img