Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
71 %
1.2kmh
74 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
21 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

LDK publikon emrat e ministrave të qeverisë Hoti

spot_img

Lajme të ngjashëm

106c1168dd6e0f91c48ff2d7ec3a0eed scaled

Kandidati për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti, ka bërë publikë emrat e ministrave të qeverisë së re.

Këta do të jenë emrat e LDK-së:

Driton Selmanaj zëvendëskryeministër,

Hykmete Bajrami Ministre e Financave,

Besian Mustafa Ministrër i Bujqësisë,

Vlora Dumoshi minsitre e MKRS-së,

Anton Quni Ministër i Mbrojtjes,

Arban Abrashi  Ministër i infrastruktës,

Armend Zemaj Ministër i Shëndetësisë.

‘’Pas një disktuimi të gjatë për sifdave që do na presin në këtë qeveri dhe pas disa javëve negociata me partnerët. Do kemi sifda imediate sikur ajo e pandemisë dhe kriza ekonomike, pastaj dhe me dialogun dhe marrëdhëniet ndërkomëbtare. Më ka mbështetur kryesia në këto kohë.’’, ka thënë Hoti në konferencën për media.

“Unë besoj që me këtë ekip dhe ekipin që presim të na prezantohet sonte nga partnerët e koalicionit do të bëjmë bashkë një ekip e cila do të zbatojë programin qeverisës për të cilin jemi dakorduar me të gjithë partnerët’, tha Hoti.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img