LDK publikon emrat e ministrave të qeverisë Hoti

Publikuar tek: rajon, më 19:45 02-06-2020 LDK publikon emrat e ministrave të qeverisë Hoti

Kandidati për kryeministër nga radhët e LDK-së, Avdullah Hoti, ka bërë publikë emrat e ministrave të qeverisë së re.

Këta do të jenë emrat e LDK-së:

Driton Selmanaj zëvendëskryeministër,

Hykmete Bajrami Ministre e Financave,

Besian Mustafa Ministrër i Bujqësisë,

Vlora Dumoshi minsitre e MKRS-së,

Anton Quni Ministër i Mbrojtjes,

Arban Abrashi  Ministër i infrastruktës,

Armend Zemaj Ministër i Shëndetësisë.

‘’Pas një disktuimi të gjatë për sifdave që do na presin në këtë qeveri dhe pas disa javëve negociata me partnerët. Do kemi sifda imediate sikur ajo e pandemisë dhe kriza ekonomike, pastaj dhe me dialogun dhe marrëdhëniet ndërkomëbtare. Më ka mbështetur kryesia në këto kohë.’’, ka thënë Hoti në konferencën për media.

“Unë besoj që me këtë ekip dhe ekipin që presim të na prezantohet sonte nga partnerët e koalicionit do të bëjmë bashkë një ekip e cila do të zbatojë programin qeverisës për të cilin jemi dakorduar me të gjithë partnerët’, tha Hoti.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087840557098389
array(1) { ["section"]=> string(55) "ldk-publikon-emrat-e-ministrave-te-qeverise-hoti-208830" }