Tirana
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
2.1kmh
75 %
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
18 °
Enj
15 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Lazarati “ia bën fora”, i gjithë fshati voton Partinë Demokratike, vetëm 94 vota për socialistët

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ka përfunduar procesi i numërimit në fshatin e Lazaratit. Partia Demokratike është konfirmuar si forcë e parë duke marrë 1599 vota.

Partia Socialiste ka siguruar vetëm 94 vota duke dalë forcë e 3-të, ndërsa LSI ka marrë 117 vota. Lazarati njihet si bastion i Partisë Demokratike dhe ashtu ka rezultuar edhe në këto zgjedhje.

Në qarkun e Gjirokastrës deri më tani, Partia Socialiste kryeson me 3 mandate, ndërsa PD ka siguruar vetëm një mandat.

lazarat
spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img