Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
34 %
6.7kmh
0 %
Hën
17 °
Mar
20 °
Mër
20 °
Enj
21 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

“Lazarat Burning”, filmi amerikan që do të xhirohet në Shqipëri dhe subjekti i tij

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

“Lazarat Burning”, një film i zhanrit thriller, pritet të publikohet në qershor të vitit 2017 nga kompania amerikane Mercury Films.

Ndonëse një kompani me eksperiencë të paktët në prodhimin e filmave, “Lazarat Burning” ka tërhequr menjëherë vëmendjen e publikut shqiptar pasi flimi do të trajtojë pikërisht problematikën e fshatit Lazarat, të njohur ndërkombëtarisht si “kryeqyteti i drogës”.

Në faqen zyrtare të kompanisë thuhet se filmi bazohet në një histori të vërtetë në Europë, specifikisht në zemër të Shqipërisë. Me tej theksohet se filmi do të t’i fusë shikuesit në botën e narkotikëve, krimit, mashtrimit, turpit dhe rrezikut që ndodhet në çdo qoshe.

Filmi do të xhirohet në Shqipëri dhe Amsterdam të Hollandës dhe pjesëmarrës do të jenë disa personazhe shqiptare, përfshirë Albana Osmanin, Ermal Mamaqin, Jonida Vokshin dhe Blerim Destanin. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img