Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Lavrov: BE dhe NATO po bëjnë koalicion për të luftuar Rusinë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov pretendon se BE dhe NATO po bëjnë një “koalicion” për t’u përgatitur në thelb për një luftë me Rusinë.

Duke komentuar anëtarësimin e Ukrainës dhe Moldavisë në BE, Lavrov tha se BE-ja nuk është një bllok ushtarako-politik, prandaj, ndryshe nga NATO, zhvillimi i marrëdhënieve të saj me vendet e tjera, nuk krijon ndonjë kërcënim apo rrezik për Rusinë.

albsig

Megjithatë, sipas tij Rusia e percepton se retorika e bashkimit kishte qenë gjithnjë e më agresive dhe “rusofobike”. Këto deklarata ministri rus i bëri gjatë konferencës së përbashkët për shtyp me homologun azerbajxhanas, Jeyhun Bayramov në Baku.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img