Tirana
light rain
23.5 ° C
23.5 °
23.5 °
78 %
5.7kmh
75 %
Die
24 °
Hën
26 °
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
31 °
E diel, 29 Maj, 2022
spot_img

Lavezzi drejt largimit nga PSG

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Këto lëvizje të fundin në klubin parizien mund të zgjojnë sërish deshirën e disa klube të rëndësishme, kryesisht nga italia, të cilat edhe më parë janë interesuar për shërbimet e Lavezzit

Argjentinasi Ezequiel Lavezzi nuk është më në planet e skuadrës franceze të PSG-së. Dënimi i fundit i dhënë nga tranjeri Laurent Blanc për sulmuesin 29 vjeçar, ku ai është pezulluar me dy ndeshje për shkak se u kthye me vonesë nga pushimet, i ka acaruar marrëdhëniet midis tyre.

Megjithatë, PSG nuk është e gatshme ta shes kaq lehtë Lavezzin pasi rregullat e Fair Play-t financiar u imponojnë drejtuesëve arab të sigurojnë sa më shumë të ardhura nga shitjet për ti investuar ato më pas në blerjet gjatë merkatos.

Kontrata e argjentinasit skadon më 2016 dhe çmimi i tij vlerësohet deri në 15 milionë euro.

Këto lëvizje të fundin në klubin parizien mund të zgjojnë sërish deshirën e disa klube të rëndësishme, kryesisht nga Italia, të cilat edhe më parë janë interesuar për shërbimet e Lavezzit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img