Tirana
clear sky
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
48 %
1kmh
0 %
Sht
34 °
Die
33 °
Hën
36 °
Mar
36 °
Mër
37 °
E shtunë, 25 Qershor, 2022
spot_img

Laura Nezha flet hapur: Artit i mungojnë yjet e rinj, s’ka mjedis për shkëlqimin e tyre

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Për aktoren e re simpatike Laura Nezha në mjedisin e artit në Shqipëri mungojnë kushtet për afirmimin e ikonave të rinj.

albsig

spring

Me humbjen e disa emrave të mëdhenj të skenës, lind nevoja për yje të rinj por a është e lehtë që ata të shkëlqejnë?

Laura Nezha është një yll në ngjitje dhe gjatë bisedës në studion e KafeIn, me moderatorin Flavio Qarri ka treguar se po punon fort për disa vepra teatrale që pritet të vihen në skenë gjatë këtij sezoni.

“Mbretëresha e Bukurisë” pjesa teatrale që po vihet në skenë në në Teatrin Eksperimenatal, me regji të Kiço Londos, është një prej tyre.

“Uroj të mbyllet me sukses sezoni i pranverës. Deri atëherë do të jem tepër aktive pasi me mbylljen e shfaqjes tjetër teatrale “Antigona” do të startoj me një tjetër vepër në teatër. Unë po punoj shumë”, tha  aktorja Laura Nezha.

Modeli i saj i preferuar në planin professional është Yllka Mujo, aktorja e vjetër dhe e talentuar e ekranit dhe teatrit shqiptar, rolin e së cilës ajo luan në këtë vepër.

Ndiqni në videon më poshtë intervistën e zgjeruar të aktores Laura Nezha

LAJMI NË: http://www.intv.al/kafein-laura-nezha-artit-i-mungojne-yjet-e-rinj-s-ka-mjedis-per-shklqin-e-tyre-85819?fbclid=IwAR0tV2e7kiacjyg79yH1OU5Uk8G3bpVRiQBZ8tbFwMCjy86kSrlLjZdFq-Y

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img