Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
88 %
1kmh
0 %
Pre
19 °
Sht
24 °
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
23 °
E premte, 2 Qershor, 2023

Largohet pas ekspertizës nga Drejtoria e Policisë së Tiranës, makina që u përdor në sulmin ndaj Top Channel

Lajme të ngjashëm

Një ngjarje e rëndë është shënuar ditën e djeshme në Tiranë, ku ambientet e Top Channel u sulmuan nga breshëri e kallashnikovit dhe për pasojë humbi jetën roja.

Dyshohet se tre persona të paidentifikuar me një makinë tip “Range Rover”, qëlluan me breshëri plumbash godinën e televizionit kombëtar.

Në foton e mëposhtme shihet makina e përdorur nga autorët, e cila u dogj pas ngjarjes. Makina është larguar sot nga Drejtoria e Policisë pas ekspertizës së bërë.

Nga hetimet e kryera rezukton se makina ëhstë vjedhur në 2020 nga një pushues nga Kosova në Shëngjin.

Në një njoftim për media policia ka njoftuar se mjeti është vjedhur më datë 10.07.2020, në fshatin Tale të Lezhës.


Më shumë