Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
3.6kmh
40 %
Mar
27 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Largohet nga posti i drejtorit të burgut të Reçit Gëzim Selimi, zbulohet kush e zëvendëson (EMRI)

spot_img

Lajme të ngjashëm

1a0b3b4feb3f5cca2bb985d8269c4b67

Largohet nga posti i drejtorit të burgut të Reçit Gëzim Selimi.

Mësohet se në vendin e tij është emëruar Dedë Zhivani, i cili vjen nga radhët e Partisë Socialiste.

Selimi e ka mbajtur këtë post që prej gushtit të vitit 2018, ndërsa në qershor të këtij viti ai i paraqiti dorëheqjen drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve si dhe ka njoftoi Ministrinë e Drejtësisë për largimin nga detyra.

Nga ana tjetër Zhivani njihet si një ndër socialistët e Shkodrës, por ende nuk dihet se cili ka qenë propozuesi I tij.

Më shumë

spot_img