Tirana
clear sky
31.5 ° C
31.5 °
31.5 °
48 %
2.6kmh
0 %
Enj
34 °
Pre
35 °
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
37 °
E enjte, 30 Qershor, 2022
spot_img

Largohet nga detyra zv.ministri i Brendshëm Ilirjan Mustafaraj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Largohet nga detyra zv.ministri Punëve të Brendshme Ilirjan Mustafaraj. Vendimi është marrë sot në mbledhjen e Këshillit të Ministrave.

albsig

spring

Newsbomb.al mëson se në vend të tij është emëruar Ilir Marko. 

Njerëz të afërm të Mustafarajt deklaruan për Newsbomb.al se ka mbi një muaj që ka dhënë dorëheqjen për shkak të shëndetit. Në këto kushte kryeministri Rama ka marrë parasysh kërkesën e tij.

Ilir Marko kryente detyrën e Drejtorit të Inspektimit pranë Ministrisë së Brendshme dhe është shkolluar dhe ka punuar si oficer policie në New York SHBA.

Mustafaraj është diplomuar në degën Inxhinieri Mekanike, në Fakultetin e Inxhinierisë në vitin 1973. Në periudhën 1981 – 1984, përfundoi shkollën e Lartë (pa shkëputje nga puna) pranë Ministrisë së Punëve të Brendshme.Ka drejtuar nga shkurti deri në nëntor, degën e Qarkullimit Rrugor në MPB, në vitin 1984.  Ndërsa nga 1984 deri në 1990, mbajti postin e zv/ministrit të Punëve të Brendshme, për Policinë.    

Që nga 5 tetori 2013, u emërua zëvendesministër i Punëve të Brendshme.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img