Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
38 %
4.6kmh
0 %
Hën
32 °
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Largohet nga detyra kreu i Albpetrol, drejtimin e kompanisë e merr ish-kryebashkiaku i Fierit Baftjar Zeqaj

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a673c0bca428890ff8ced0cc53b34e6b

Albpetroli do të ketë një drejtues të ri, pas largimit nga detyra të ish-drejtorit Gent Gazheli.

Drejtimin e kompanisë do ta marrë nëj figurë mjaft e njohur në Fier, ish0kryebashkiaku i këtij qyteti, Baftjar Zeqaj.

Ai është një personazh mjaft i njohur dhe me influencë pozitive në Fier, pasi ka drejtuar bashkinë e këtij qyteti për 3 mandate, ndërsa ka qenë edhe Prefekt në një mandat.

Edhe pse ende nuk është bërë zyrtarisht emërimi i tij, burime bëjnë të ditur se Zeqaj do të prezantohet në fillimin e javës që vjen.

Me vendosjen e tij në krye të Albpetrol shpresohet që t’u jepet fund problemeve që kjo kompani ka patur ndër vite, pasi Zeqaj është me profesion inxhinier dhe e di mirë se çfarë duhet të bëjë për ta ngritur sërish këtë kompani.

Më shumë

spot_img
spot_img