Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Largimi nga LSI, Luan Rama: Humbja e zgjedhjeve nuk është vetëm përgjegjësi e imja, por i të gjithë ekipit drejtues, ka nga ata që marrin më pak vota se sa marr unë “like”

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-nënkryetari i LSI-së, Luan Rama ka folur ditën e sotme për largimin e tij nga të gjitha funksionet drejtuese në parti, duke u shprehur se humbja e zgjedhjeve nuk ishte vetëm ëprgjegjësi e tij, por e të gjithë ekipit drejtues.

Ai tha se kolegët e kanë telefonuar ose i kanë shkruar mesazhe duke e mbështetur për vendimin që mori, teksa shtoi se ka patur edhe nga ata që nuk e kanë telefonuar, por nuk ëhstë faji i tij që ata maarrin më pak vota se sa merr ai “like dhe komente”.

“Ka qenë qëndrimi më i mirë i mundshëm pas analizës që i kam bërë të gjithë strukturës së LSI-së. Duke analizuar rezultatin e zgjedhjeve, nuk mund të mos merrja përgjegjësinë, edhe pse nuk është përgjegjësi imja e drejtpërdrejtë. Ka një mori faktorësh që kanë ndikuar në atë rezultat. Në kushtet optimale rezultati i LSI-së në Vlorë do të ishte dyfishi i votave që ka marrë. Edhe në shkallë vendi, LSI nuk ka rezultatin që meriton.

Përsa i përket fjalës që më tha 1 gazetar, se kolegët s’më kanë bërë “like” apo koment, dua të them se unë kam me pjesën më të madhe të tyre dhe më kanë mbështetur për vendimin që kam marrë. Dikush më ka dërguar mesazh, dikush më ka telefonuar, ndonjë që s’është ndër ta, nuk është faji im që merr më pak vota se saç marr unë komente e like”, tha Rama në “Kjo Javë”.

Sa përgjegjësi ka Monika Kryemadhi për këtë rezultat?

Një drejtues politik partie ka disa nivele apo disa shkallë të përgjegjësisë, morale, politike, dhe nga kjo pikëpamje unë mendoj se i gjithë ekipi drejtues i LSI-së duhet të ndjejë përgjegjësi për rezultatin, pasi është një rezultat që vlerësohet mbi bazën e numrave dhe LSI sot ka vetëm 4 deputetë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img